Silvie Rybářová reprezentantka ČR v dálkovém plavání

Automobilová doprava

Auto je geniální vynález pro delší cesty a převoz objemného nákladu. Je to tak geniální vynález, že jej začalo používat tolik lidí, že se ve městech během ranní a odpolední špičky všichni navzájem paralyzují v zácpách. Auto je ale pořád super, tak se lidé vrhli na carsharing a začali šetřit prostor svých měst a své peněženky. Aby lidé nemuseli autem až přímo do centra Brna, tak město plánuje záchytná parkoviště napojená na MHD.

zc

Nízkoemisní zóny v Brně?

Nízkoemisní zóny jsou vymezená území, která omezují vjezd aut podle hodnot jejich emisí. Starší vozy s vysokými emisemi mají do takové zóny vjezd zakázán. Důvodem je snaha o zlepšení ovzduší a životního prostředí v dané lokalitě.

Pá, 12/30/2016 - 10:51

carsharing

Sdílet automobil není ostuda, ale volba

Stěhování, velký nákup, odvoz babičky k lékaři. Každý z nás někdy potřebuje auto. Pravidelný servis, nárazové opravy nebo platbu pojištění ale všichni řešit nemusejí. Stále více lidí upouští od vlastnění auta a přenechává starosti o jeho údržbu jiným.

St, 12/07/2016 - 00:15

infografika

Carsharing: Jak se sdílejí auta?

Sdílení aut neboli carsharing je jedním z řešení nedostatečné kapacity parkovacích míst. A neprofituje z něj pouze veřejný prostor. Těm, kteří auto využívají jen někdy, šetří peníze i čas. Jak systém funguje?

St, 12/07/2016 - 00:09

Kounicova

Věděli jste že? Pět zajímavostí z brněnské motorové dopravy

Carsharing, rychlost dopravy autem, dopravní nehody, znečištění ovzduší a průměrná obsazenost auta v Brně - vše uvnitř.

Út, 10/11/2016 - 15:36

Označení parkovací zóny.

Rezidentní parkování v Brně

Zefektivnění využití parkovacích míst, ulehčení života s automobilem lidem žijícím v Brně, zvýšení bezpečnosti a kultivace kultury živelného parkování. Tyto výhody přinese nejprve do Brna-středu projekt rezidentního parkování, který bude postupně zaváděn od roku 2017.

Út, 09/13/2016 - 11:34

Parkování

Desatero jízdy autem ve městě

Jak jezdit autem po městě a přitom prospět i ostatním? Pro začátek se stačí držet deseti jednoduchých zásad.

Út, 08/30/2016 - 15:01

Když autem, tak s Waze. Nejlepší navigace (nejen) pro Brno

Proč dnes navigaci Waze užívá 10x více lidí, než před dvěma roky? Protože tak vyzrají na dopravu. Přečtěte si více, jak vám chytrá aplikace zdarma může usnadnit život s autem v Brně.

St, 08/03/2016 - 17:56

Jak funguje kalkulačka?

Jak počítáme utracené peníze, naježděné kilometry, spálené kalorie, naběhané maratony? Zjistěte vše o tom, jak funguje naše kalkulačka.

Čt, 06/09/2016 - 14:28

Blokové čištění - přehled a varování

Aplikace vám ukáže, kdy a kde se bude v Brně konat blokové čištění, a klidně si můžete nechat zaslat i upozornění předem.

Blokové čištění

Obklíčeni uzavírkami! Podívejte se, kde jsou a jak se jim vyhnout

Aplikace ukazuje aktuální stav uzavírek (nejen) v Brně a umožňuje vám naplánovat cestu autem a vyhnout se největším nástrahám.

Waze Livemap

Potřebujete auto, ale najedete málo a nechcete auto vlastnit?

Vyzkoušejte carsharing. V Brně jsou desítky sdílených vozů, které si najdete v systému, rezervujete a jedete. Když najedete méně jak 10 000 km ročně, tak je to výhodnější, než auto vlastnit.

Carsharing Brno

Kde je místo k zaparkování a kde zácpa?

Podívejte se na mapě, kde je zrovna zácpa a na kterém parkovišti je volná kapacita.

Mapa parkovišť

Velký městský okruh - kdy bude?

Spása automobilové dopravy v Brně? Tunel pod sídlištěm Vinohrady? Všechno, co jste o VMO chtěli vědět.

Velký městský okruh

Auto občas ráda nechám doma.
Silvie Rybářová reprezentantka ČR v dálkovém plavání

Silvie Rybářová je reprezentantkou ČR v dálkovém plavání a několikásobnou mistryní republiky, zároveň je studentkou doktorského programu na fakultě Sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Automobil jí usnadňuje cestu na trénink a převoz plaveckého vybavení.

Jezděte s rozumem

Ušetříte peníze, zlepšíte si kondici, budete tam včas? Naše kalkulačka vám napoví, jak jezdit do práce nebo školy v Brně rozumně. Zadejte, kolik kilometrů to máte do práce nebo školy, a dozvíte se, kolik vás doprava bude stát ročně, kolik pohybu svému tělu dopřejete a jak dlouho vám bude trvat jedna cesta.

km
dní
kg

V MHD

Kč za rok
denní spotřeby
maratonů za rok
minut na cestu

Autem

Kč za rok
denní spotřeby
maratonů za rok
minut na cestu

Na kole

Kč za rok
denní spotřeby
maratonů za rok
minut na cestu

Pěšky

Kč za rok
denní spotřeby
maratonů za rok
minut na cestu
km/h
km/h

Jak jezdíme pro Brno?

Jezdit pro Brno pěškobusem, autem, na kole nebo MHD? Podívejme se na to!

Petr Vokřál

Na kole

Šlápněte do pedálů s primátorem Petrem Vokřálem.

Kateřina Tučková

Pěšky

Vyražte na procházku se spisovatelkou Kateřinou Tučkovou.

René Rudzan

V tramvaji

Nasedněte do šaliny, kterou řídí René Rudzan.

Chystáme pro vás

Připojte se ke kampani

Jezdíte pro Brno? Polaďte si profilovku a ukažte to ostatním.

Chcu vyladěnou profilovku

  Zůstaňte v obraze

  Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a neuteče vám žádná novinka v brněnské dopravě.

  Město Brno a lidé v něm žijící úpí pod jhem kolon, znečištěného ovzduší a mnohdy zablokovaných ulic motorovou dopravou. Neuspokojivá dopravní situace, která postihuje fyzické i duševní zdraví obyvatel Brna, je způsobena dílem dopravní infrastrukturou, dílem dopravním chováním lidí, které je však významně ovlivněno dostupným dopravním systémem.

  Cílem kampaně Jezdím pro Brno je ukázat lidem žijícím v Brně možnosti, kterými mohou naplňovat své dopravní potřeby uvnitř města. Díky kampani se Brňanky a Brňané dozvědí o možnostech dopravy ve městě, jejich zdravotních výhodách, environmentální šetrnosti a finanční výhodnosti. Konečným cílem projektu je přispět ke zlepšení brněnského ovzduší skrze změnu dopravního chování obyvatel Brna.

  Kampaň organizuje Statutární město Brno prostřednictvím své příspěvkové organizace Zoo Brno a stanice zájmových činností, Středisko ekologické výchovy Hlídka. Administrativní název projektu je "Dopravuj se čistě - vzdělání a změna dopravního chování obyvatel Brna." Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky a Ministerstvem životního prostředí.

  Kontakt

  jezdimprobrno@gmail.com

  Pro média

  Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky a Ministerstvem životního prostředí.