Kateřina Tučková spisovatelka

Pěší doprava

Nejlepší je na kratší vzdálenosti. Jeden kilometr není nic. Vysedněte z MHD o zastávku dříve a dopřejte si více pohybu a zdraví. Nepotřebuje parkování ani úschovu kola, dopraví vás přímo až k regálu s vaším oblíbeným jogurtem. Celé Brno je protkané chodníky a centrum opanovala rozsáhlá pěší zóna. Sotva se narodíte, už děláte první krůčky a vaše nohy vás nesou celý život. Chůze je cvičení bez posilovny, léčba bez léků, terapie bez psychologa.

Kateřina

Kateřina Tučková: Nejraději chodím pěšky. Mám čas si město užít

Spisovatelka Kateřina Tučková žije v Brně a v Praze. K Brnu má ale stále blíž, studovala zde střední a vysokou školu. V Brně a na jižní Moravě se také odehrává děj jejího prvního velkého románu – Vyhnání Gerty Schnirch (2009). Potěšilo nás, když jsme zjistili, že nejoblíbenějším Katčiným dopravním prostředkem je „pěškobus“. Na tohle téma jsme jí také položili několik otázek.

Út, 10/04/2016 - 12:57

Česká.

O původu druhu chodec

„Co je to za pěší zónu, když musím každou chvíli uskakovat šalině, taxíku nebo debilovi na kole?!“ ozývají se často rozhořčené hlasy chodců používajících páteř brněnské pěší zóny, Masarykovu ulici.

Út, 09/20/2016 - 11:33

Jak funguje kalkulačka?

Jak počítáme utracené peníze, naježděné kilometry, spálené kalorie, naběhané maratony? Zjistěte vše o tom, jak funguje naše kalkulačka.

Čt, 06/09/2016 - 14:28

Naplánujte si pěší trasu městem

Podívejte se skrze plánovač trasy, zda najdete hezčí nebo kratší procházku městem.

Plánovač trasy

Macho Parking - když chodník slouží autům

Jdete si po chodníku a najednou před vámi stojí rozfašně zaparkované auto? Pochlubte se ostatním fotkou machoparkingu!

Macho Parking

Ráda chodím pěšky, protože tak nepřehlédnu příběhy, které jsou zapsané v ulicích, domech, v lidech, které potkávám.
Kateřina Tučková spisovatelka

Jezděte s rozumem

Ušetříte peníze, zlepšíte si kondici, budete tam včas? Naše kalkulačka vám napoví, jak jezdit do práce nebo školy v Brně rozumně. Zadejte, kolik kilometrů to máte do práce nebo školy, a dozvíte se, kolik vás doprava bude stát ročně, kolik pohybu svému tělu dopřejete a jak dlouho vám bude trvat jedna cesta.

km
dní
kg

V MHD

Kč za rok
denní spotřeby
maratonů za rok
minut na cestu

Autem

Kč za rok
denní spotřeby
maratonů za rok
minut na cestu

Na kole

Kč za rok
denní spotřeby
maratonů za rok
minut na cestu

Pěšky

Kč za rok
denní spotřeby
maratonů za rok
minut na cestu
km/h
km/h

Jak jezdíme pro Brno?

Jezdit pro Brno pěškobusem, autem, na kole nebo MHD? Podívejme se na to!

Petr Vokřál

Na kole

Šlápněte do pedálů s primátorem Petrem Vokřálem.

René Rudzan

V tramvaji

Nasedněte do šaliny, kterou řídí René Rudzan.

Silvie Rybářová

V autě

Projeďte se autem s plavkyní Silvií Rybářovou.

Chystáme pro vás

Připojte se ke kampani

Jezdíte pro Brno? Polaďte si profilovku a ukažte to ostatním.

Chcu vyladěnou profilovku

  Zůstaňte v obraze

  Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a neuteče vám žádná novinka v brněnské dopravě.

  Město Brno a lidé v něm žijící úpí pod jhem kolon, znečištěného ovzduší a mnohdy zablokovaných ulic motorovou dopravou. Neuspokojivá dopravní situace, která postihuje fyzické i duševní zdraví obyvatel Brna, je způsobena dílem dopravní infrastrukturou, dílem dopravním chováním lidí, které je však významně ovlivněno dostupným dopravním systémem.

  Cílem kampaně Jezdím pro Brno je ukázat lidem žijícím v Brně možnosti, kterými mohou naplňovat své dopravní potřeby uvnitř města. Díky kampani se Brňanky a Brňané dozvědí o možnostech dopravy ve městě, jejich zdravotních výhodách, environmentální šetrnosti a finanční výhodnosti. Konečným cílem projektu je přispět ke zlepšení brněnského ovzduší skrze změnu dopravního chování obyvatel Brna.

  Kampaň organizuje Statutární město Brno prostřednictvím své příspěvkové organizace Zoo Brno a stanice zájmových činností, Středisko ekologické výchovy Hlídka. Administrativní název projektu je "Dopravuj se čistě - vzdělání a změna dopravního chování obyvatel Brna." Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky a Ministerstvem životního prostředí.

  Kontakt

  jezdimprobrno@gmail.com

  Pro média

  Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky a Ministerstvem životního prostředí.